Giriş yapmak / Üye olmak

Gölge Efekti ile Ürün Fotoğraflarınızın Kalitesini Nasıl Artırırsınız?

Fotoğraflara Gölge Nasıl Eklenir ve Ürünlerinizin Görünümü Nasıl İyileştirilir?

Bu gönderiyi paylaş

Müşterileri çevrimiçi mağazanıza çeken şey harika ürün fotoğraflarıdır. Heyecan verici bir ürün açıklamasına veya büyüleyici referanslara sahip olabilirsiniz. Ancak iddianızı destekleyecek yüksek kaliteli görseller olmadan, mümkün olduğunca çok müşteri kaybedersiniz. Ürün resimleriniz ne kadar çekici olursa, çevrimiçi mağazanızı o kadar çok müşteri beğenir.

Daha fazla müşteri çekmek istiyorsanız okumaya devam edin. Aşağıda, çevrimiçi mağaza ürün fotoğrafçılığınızı geliştirmek için bazı temel tekniklerin yanı sıra Kendin Yap ışık kutusu ve Kendin Yap ürün fotoğraflarınızı oluşturmaya yönelik adım adım yönergeler yer almaktadır.

Bu makalede, öne çıkmak, daha fazla tıklama almak ve daha fazla para kazanmak için ürün fotoğrafçılığınızı geliştirmenize nasıl yardımcı olabileceğiniz hakkında ipuçları öğreneceksiniz.

Bu web sitesi yalnızca bir şey yapar: ürün resimlerinin arka planlarını kaldırır. Ayrıca, tüm ağır yükleri kaldırmak için yapay zeka (AI) kullanır.

Sonuç olarak, bir üründen arka planı hızla kaldırmak için tercih ettiğimiz yöntem budur. Yapması hızlı ve basittir ve sonuçlar harikadır.

İnternetteki Bir Ürün Resminden Arka Plan Nasıl Kaldırılır

1. Git Clickmajic.com tarayıcınızda.

2. Bir resim seçin veya bir resim URL'si girin.

3. Doğrulama işlemini tamamlayın.

4. Bulgularınızı gözden geçirin ve yeni oluşturduğunuz resmi kaydedin.

Ürününüz için Doğal Gölge

Hiçbir şey ürününüzün “doğal gölgesinden” veya gerçek gölgesinden daha gerçekçi görünmez. Çekim işlemi sırasında doğal gölgeyi yakalamak neredeyse her zaman en iyisidir, ancak bunu söylemek birçok ürün için yapmaktan daha kolaydır.

Ürününüzün şekli ve uygun şekilde aydınlatmanın zorluğu mükemmel bir doğal gölge yakalamanızı engellese de sonradan eklenebilir.

Doğal gölge, ayakkabı fotoğrafçılığında iyi sonuç verir. Photoshop'ta biraz öngörü ve birkaç dakika ile gerçekten doğal bir gölge oluşturabilirsiniz ve ayakkabı ürününüz çevrimiçi görüntülendiğinde profesyonel görünecektir. Ürünün fotoğrafını çekerken bir ışık kaynağı kullanmak, doğal görünümlü gölgeler elde etmenin en iyi yoludur. 

Not: İster doğal ister yapay olsun, lütfen ışık kaynağının konunuzun yanında olduğundan emin olun. Bu, gölgenin ürününüzden belirli bir açıyla dökülmesine olanak vererek daha üç boyutlu bir görünüm sağlar. 

Ürününüzü beyaz bir arka plana karşı fotoğraflamak da gölgeye derinlik katacaktır.

Post prodüksiyon çalışması minimum düzeydedir çünkü doğal gölgeler kullanıldığında gölgeniz zaten mevcuttur.

Doğal gölge aydınlatması için kurulum Küçük ayarlamaların ardından, ışıklandırma teknikleriyle oluşturamazsanız, post prodüksiyonda doğal bir gölge oluşturabilirsiniz.

Ürün Resmi için İki Tür Gölge

Nesneler iki tür gölge oluşturabilir: gölge oluşturma ve gölge oluşturma. 

  1. gölgeler yerde veya bir nesnenin yakınındaki diğer nesnelerde görünür. 
  2. Form gölgeleri bir nesnenin yüzeyinde görünen gölgelerdir.

Her iki gölge türü de ışık kaynaklarının yönü, mesafesi ve sayısı ile belirlenir. Gerçekçi bir gölgenin nasıl görüneceğini anlamak için, nesnenizin form gölgelerini kullanın.

Basit Ürün Fotoğrafı İpuçları ve İşlem

Ürünlerinizi bir ışık kutusunda fotoğraflamak, daha profesyonel ve çekici görünmelerini sağlamanın kolay bir yoludur. Ürün fotoğrafçılığınızı nasıl geliştirebileceğinize dair başka yollar da burada.

1. Arka planınızı ayarlayın

Doğru arka planı seçmek, yalnızca fotoğrafını çektiğiniz ürüne odaklanmanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda post prodüksiyon düzenleme sürecini daha yönetilebilir hale getirir. İstenmeyen nesneleri kaldırmak ve fotoğrafları rötuşlamayı kolaylaştırmak için beyaz veya açık bir arka plan kullanın.

Çekim için masa

Çok fazla fotoğraf çekimi yapacaksanız, beyaz bir tarama sipariş etmeyi düşünebilirsiniz. Kendin Yap için, sandalyeye monteli süpürme işleminizi yapmak için bir rulo beyaz kraft kağıdı kullanılabilir.

Hafif malzemelerden yapılmış bir çadır

Işık kutusu olarak da bilinen hafif çadırınızı inşa etmek, başka bir düşük maliyetli zemin seçeneğidir. Bu, ışığı odaklanan nesnenin etrafına eşit olarak dağıtmaya yardımcı olan yarı saydam bir tel kafes kutusudur.

2. Ürününüzü kurun

Arka planın önüne yerleştirmeden önce, ürününüzün ortalandığından ve masa veya sandalye gibi düz, sabit bir yüzey üzerinde olduğundan emin olun.

Ürünü daha iyi sergileyen mücevher ve diğer aksesuarlar gibi öğeler için büstü kullanmak isteyebilirsiniz ve etiketli veya özel tasarımlı ürünler için ürünü mükemmel bir şekilde ortalayana kadar ayarlamak için biraz zaman harcamanız gerekebilir.

3. Aydınlatmanızı ayarlayın

Mükemmel aydınlatma, yüksek kaliteli bir ürün fotoğrafı çekmenin en önemli yönlerinden biridir. Ayarlamak zaman alıcı olsa da, iyi aydınlatma bir görüntü oluşturabilir veya bozabilir ve daha sonra, daha az düzenlemeniz olduğunda post prodüksiyon sürecinde kendinize teşekkür edeceksiniz.

I. Doğal ışık – Bir modelle yaşam tarzı fotoğrafı çekiyorsanız veya açık havada çekim yapıyorsanız, doğal ışık idealdir. En iyi sonuçlar için çekimleri tercihen güneşin en parlak olduğu gün içinde yapmanız gerekir.

II. Yapay ışık – Stüdyo ışıkları için bütçeniz varsa veya gece çekim yapmak istiyorsanız yapay ışık daha iyi bir seçim olabilir.

4. Doğru kamerayı seçin

Akıllı telefon teknolojisi önemli ölçüde ilerledi, bu nedenle arka cebinizde zaten bir iPhone varsa, sorun olmaz. Bir fotoğraf makinesi satın almak istiyorsanız, o mükemmel çekimi elde etmek için ürün fotoğraflarınızı her zaman bir fonla süsleyebilir veya ışıklandırmayla deneyler yapabilirsiniz. DSLR, ancak.

5. Resimlerinizi rötuşlayın

Umarım beğendiğiniz birkaç görüntüyü zaten yakalamış olsanız bile, rötuş işlemi yine de gerekli bir adımdır. Bu, fotoğraflarınızı sıradandan olağanüstüye dönüştürecek ve sitenizdeki tüm ürün resimlerinin kalitesi, aydınlatması ve konumunun tutarlı olmasını sağlayacaktır.

6. Görüntüleri optimize edin

E-ticaret web sitenizde sayfa yükleme hızı ne kadar yavaşsa, resim o kadar büyük olur. Öte yandan, SEO'nuz eşit değilse, görüntünüzün kalitesini düşürebilir.

Bir Resimdeki Gölgeyi Nasıl Geliştirebilirim

Photoshop kullanarak görüntü gölgelerini ve vurguları ayarlayın

  1. Menü çubuğundan Görüntü > Ayarlamalar > Gölge/Vurgu'yu seçin.
  2. Aydınlatma düzeltme miktarını ayarlamak için Miktar kaydırıcısını hareket ettirin veya Gölgeler veya Açık Noktalar yüzde kutusuna bir değer girin.
  3. Daha rafine kontrol için ek ayarlamalar yapmak için Daha Fazla Seçenek Göster'i seçin.

Ürün Fotoğraflarında Gölge Olmalı mı?

Işık, fotoğrafçılıkta en önemli unsur olarak görülse de gölgeler de göz ardı edilmemelidir. İyi bir ürün görüntüsü elde etmek için bir gölge de gereklidir.

Fotoğrafta Gölgeler Neden Önemlidir?

Gölgeler, izleyicinin dikkatini belirli bir alana çekmek için kullanılabilir. Gölgeler, görüntünün daha az kritik kısımlarından ayrıntıları kaldırarak izleyicinin dikkatini odaklamaya yardımcı olur. Gölge, yüzün ayrıntılarını gizlemeye yardımcı olur. Sonuç olarak, izleyicinin dikkati konunun gözlerine çekilecektir.

Daha Fazla Keşfetmek

shopify banner tema boyutu
İpuçları & Hileler

Shopify Basit Tema Banner Boyutu

  Shopify Simple Theme Banner Boyutu Shopify Simple Theme banner'ınızın boyutunu değiştirmek istiyorsanız birkaç kolay adım vardır.

shopify vs woocommerce
İpuçları & Hileler

Shopify veya WooCommerce Kullanmalı mıyım?

  Shopify veya WooCommerce Kullanmalı mıyım Küçük bir işletme sahibi olarak, şüphesiz e-Ticaret platformunuz için iki rakip seçeneğiniz vardır: Shopify ve WooCommerce.

tr_TRTurkish