Giriş yapmak / Üye olmak

İnsanlar Vs. AI: Daha İyi Fotoğraf Düzenleme Seçeneği Nedir?

insan vs yapay zeka

Bu gönderiyi paylaş

Arka Plan Kaldırıcı

AYLIK ÖDEME YAPMAYIN!

$59 Ömür Boyu Anlaşma

Bir Kez Öde - Ömür Boyu Erişim Alın

 

Birçok fotoğrafçı için, yetkin bir resim düzenleyici bulmak, bir insanın tamamlaması zor olan zaman alıcı bir görev olabilir. Ancak yapay zeka daha iyi bir iş çıkarabilecek mi? İnsanların mı yoksa yapay zekanın mı seveceğini göreceğiz tıklama büyüsü bu blogda fotoğraf düzenlemede üstünler.

Fotoğraf Düzenlemede Kim Daha İyi: Yapay Zeka mı, İnsanlar mı?

Düzenli emeğin, özellikle de yapay zekanın yerini almak için teknolojiyi kullanma fikri uzun süredir şüphecilikle karşılanıyor. Pek çok kişinin yıllardır öğrendiği, el emeği ile aynı kaliteyi teknolojinin vermesi mümkün müdür? Yapay zekanın bir sonucu olarak istihdamımızı kaybedecek miyiz?

Bunlar yapay zeka söz konusu olduğunda kafamızda dönen yaygın sorular.

Fotoğraf düzenleme alanında, bu hususlar da oldukça uygundur. Fotoğraf düzenleme görevlerini insanların yaptığı gibi gerçekleştirmek için teknolojilerinde Yapay Zekayı kullanan birçok yazılım ve uygulama artık mevcuttur.

Örneğin, Clickmajic'in otomatik arka plan kaldırıcısı da aynı beklentilere sahiptir.

Fotoğraf düzenleme görevleri ve iş akışları olağandır ve bir yazılım programına öğretilebilir. Clickmajic, Yapay Zeka teknolojisini birleştirerek daha hızlı, daha verimli fotoğraf düzenleme hizmetleri sağlayan yenilikçi bir çözümdür.

Ancak bu uygulamaların manuel fotoğraf editörleriyle rekabet edebileceklerine dair hangi kanıtlar var? Daha hızlı olsalar bile kalite açısından rekabet edebilirler mi?

İnsan Düzenleyici Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Yaratıcı emek söz konusu olduğunda, daha hızlı her zaman daha iyi değildir. Makineler bugünlerde inanılmaz başarılara sahip olsalar da, hala insan dokunuşundan yoksunlar.

İnsan tarafından düzenlenen fotoğrafların aşağıdaki faydaları vardır:

1. Ayrım: Yapay zeka ile düzenlenmiş fotoğraflar, bir algoritmaya dayandıkları için aynı görünme eğilimindedir. Öte yandan, insan tarafından düzenlenen fotoğraflar daha az homojen ve daha belirgin görünme eğilimindedir.

2. Özelleştirme ve Kalite Kontrol: Editörler, bir AI aracının gözden kaçıracağı değişiklikleri yapabilir ve ince ayar yapabilir.

İnsan editörler, hataları kontrol etmek yerine çalışırken düzenleme yaparlar. Bir kişinin tipik düzenleme işlerini tamamlaması bir AI aracından daha uzun sürse de, sonuçlar daha güvenilir olabilir.

Yapay Zeka Fotoğraf Editörünün Faydaları Nelerdir?

AI araçları şüphesiz önümüzdeki yıllarda fotoğrafçılığı etkilemeye devam edecek. Sonuçta, yeni akıllı telefon nesilleri, tipik bir kişiye sadece on yıl önce imkansız görünen fotoğraf geliştirme becerileri sağlıyor.

İşte en yeni ve en umut verici düzenleme uygulamalarından birkaçı:

Yeni bir AI aracı, ideal olmayan aydınlatma koşullarında çekilen fotoğraflardan istenmeyen gölgeleri ortadan kaldırabilir.

Akıllı telefon kameraları için yeni "gece videosu" seçenekleri, düşük ışık koşullarında çekim yapmayı kolaylaştırmak için yeni algoritmalar kullanır.

Yetenekler açısından, AI özellikli akıllı telefon kameraları, mevcut birçok üst düzey kamerayı yakalama veya muhtemelen onlardan daha iyi performans gösterme yolunda ilerliyor.

Bazıları AI araçlarının fotoğrafçılığın yaratıcı kalitesine zarar verdiğini iddia ederken, diğerleri tüm yeni gelişmeleri alkışlıyor. Fotoğraf dünyasında, yazılım yeniliklerinin donanım yeniliklerini geride bırakmaya devam ettiği görülüyor.

Sıkıcı süreçleri otomatikleştirmek için yapay zekayı kullanmanın, fotoğrafçıların daha fazla ve daha iyi fotoğraf çekmesine olanak tanıdığı da doğru.

Clickmajic, dünyanın önde gelen isteğe bağlı fotoğrafçılık ağıdır. Her oturumda kaliteyi ve tutarlılığı sağlamak için deneyimli fotoğrafçılarımız ve kurum içi editörlerimiz, en güncel AI araçlarını ve aynı zamanda eskimeyen manuel süreçleri kullanır.

Markanız İçin En İyi Seçim Hangisi?

Bu sorunun ne yazık ki kesin bir cevabı yok. Gerçek şu ki, büyük olasılıkla proje bazında düzenleme yönteminizi seçmeniz gerekecek.

Çok sayıda görüntü üzerinde temel değişikliklere ihtiyaç duyduğunuzda, AI düzenleme daha hızlı ve daha ucuz olabilir. Örneğin, bir arka planı silmek istediğinizde, gidilecek yol budur. Ancak, sanal sahneleme gibi daha karmaşık faaliyetler için bir insanı işe almanız daha iyi olabilir.

Bu çelişki nedeniyle, birçok profesyonel düzenleme ekibi, hızlı ilk düzenlemeler için çok sayıda fotoğraf grubunu yönetmek ve ardından gerektiğinde ekstra değişiklikler ve ince ayarlar yapmak için yapay zeka sistemleri kullanır.

Bununla birlikte, AI ile insan düzenlemesinin karşılaştırılmasıyla ilgili olarak, temel gerçek, her iki yöntemin de etkili olması için yüksek kaliteli fotoğraflara dayanmasıdır.

Korkunç bir fotoğraf, insan veya mekanik herhangi bir düzenleme aracıyla iyileştirilemez. Profesyonel bir fotoğrafçı, maksimum etki için her görüntüyü uygun aydınlatma, pozlama ve netlikle çekecektir.

Çözüm

Yapay zeka destekli resim düzenleme araçlarını kullanma ve dış kaynak fotoğraf düzenleyicileri kullanmanın her ikisinin de kendi avantajları vardır. Manuel fotoğraf düzenleme uzun süredir kullanılıyor ve yüksek kaliteli sonuçlar verebilecek çok sayıda uzman ve profesyonel var. Öte yandan, AI fotoğraf düzenleme teknolojisi hala gelişiminin ilk aşamalarında. Kabul edilebilir sonuçlar üretebilseler bile, birçok insan otomatik bir hizmete geçmek konusunda hala tereddüt ediyor.

İster fotoğraf düzenleme yazılımı kullanın, ister bir editör kiralayın, taleplerinize bağlıdır. Yaşam kalitemizi ve mesleklerimizi iyileştirmek için bize çeşitli seçenekler sunulması yeterlidir. Sonuç olarak, yeni trendlerin farkında olmalı ve her gün karşılaştığımız zorlukları çözmeye çalışan yeni çözümlere açık olmalıyız.

Daha Fazla Keşfetmek

shopify banner tema boyutu
İpuçları & Hileler

Shopify Basit Tema Banner Boyutu

  Shopify Simple Theme Banner Boyutu Shopify Simple Theme banner'ınızın boyutunu değiştirmek istiyorsanız birkaç kolay adım vardır.

shopify vs woocommerce
İpuçları & Hileler

Shopify veya WooCommerce Kullanmalı mıyım?

  Shopify veya WooCommerce Kullanmalı mıyım Küçük bir işletme sahibi olarak, şüphesiz e-Ticaret platformunuz için iki rakip seçeneğiniz vardır: Shopify ve WooCommerce.

tr_TRTurkish