Giriş yapmak / Üye olmak

Illustrator Arka Planları Nasıl Kaldırılır

Bu gönderiyi paylaş

Arka Plan Kaldırıcı

AYLIK ÖDEME YAPMAYIN!

$59 Ömür Boyu Anlaşma

Bir Kez Öde - Ömür Boyu Erişim Alın

 


35 yıl önce piyasaya sürülmesinden bu yana Adobe Illustrator, endüstri standardı vektör çizim uygulaması olmuştur. Illustrator, tipografi, illüstrasyon veya logo tasarımında çalışan herkes için olmazsa olmaz bir yazılımdır. Bu eğitimde, Illustrator'da arka planları nasıl kaldıracağınızı ve bu süreçte bazı yeni beceriler kazanmayı öğreneceksiniz.

Bu makale, bir görüntüden arka plan görüntülerini kaldırmak için Adobe Illustrator'ın nasıl kullanılacağını gösterecektir.

Adobe Illustrator, arka plan resimlerini çeşitli şekillerde kaldırmak için kullanılabilir. Bu makale, iki farklı yöntem kullanarak bir görüntünün arka planını nasıl bulacağınızı ve kaldıracağınızı gösterecektir: onu kırpma maskesine dönüştürmek ve silgi aracını kullanmak.

tıklama büyüsü fotoğrafınızdan arka plan resimlerini kaldırmanıza yardımcı olacaktır. Bu şekilde, resminizi beyaza dönüştürmekle sınırlı değilsiniz, ancak istediğiniz herhangi bir rengi veya tasarımı kullanabilirsiniz.

1. Bilgisayarınıza bir resim yerleştirin (sürükle ve bırakın)

2. Ürün fotoğraflarınızdan arka planı kaldırmak söz konusu olduğunda, işin ağırlığını yapay zekaya bırakın.

3. Yüksek çözünürlüklü anlık görüntünüzü bilgisayarınıza kaydedin.

İnanılmaz! Arka planı yaklaşık 5 saniye içinde kaldırabilmelisiniz.

Artık arka plan resimlerini toplu olarak kaldırmanıza izin veren bir API'miz var.

Illustrator'da Arka Planı Kaldırma

Illustrator'da arka plan nasıl kaldırılır

Adobe Illustrator, hem Mac hem de Windows platformlarında iyi çalışan bir eskiz ve grafik tasarım programıdır. Illustrator, bilgisayar endüstrisinde birinci sınıf bir vektör çizim programıdır. Illustrator, basit simgelerden çok katmanlı diyagramlara kadar her şeyi oluşturmanıza olanak tanır. Illustrator ayrıca görüntülerle çalışmanıza da olanak tanır. Illustrator, bir görüntüden arka planı kaldırmanıza yardımcı olabilir. Adobe Illustrator'da, bir resimden arka planı kaldırmak için sihirli değnek veya kalem aracıyla öndeki nesneyi oluşturabilirsiniz. Ardından, resme sağ tıklayın ve “Kırpma Maskesi Yap” seçeneğini seçin. Üzerine tıkladıktan sonra arka planı kaldırmak ve fotoğrafınızı web sitelerinde veya diğer yaratıcı projelerde kullanmak kolaydır.

Illustrator'da Arka Plan Nasıl Kaldırılır?

Illustrator'da arka planı kaldırmanın birkaç adımı vardır.

3D animasyon, modelleme, simülasyon, oyun geliştirme ve diğer hizmetler mevcuttur.

Kalem Aracını Kullanma

Örnek olarak, yukarıdaki resmi düşünün. Dondurmayı bu resimde tutacağız ve arka planı kaldıracağız.

Aşama 1: Yeni bir proje oluşturun ve resmi içine yapıştırın. Bir fotoğraftan bir resmin arka planını kaldırmak için, fotoğrafın saklamak istediğiniz alanı çevresinde doğru bir şekil oluşturun. Yakınlaştırma aracını kullanarak bu doğruluk düzeyine ulaşmak en iyisidir. Z tuşuna basabilir veya araç çubuğundan cihazı seçebilirsiniz.

Adım 2: Araç çubuğundan kalem aracını seçin. Bu araçla, bir dizi tıklama ile bir anahat oluşturarak bir nesne seçebilirsiniz. Her tıklama, tek bir bağlantı noktasının oluşturulmasına katkıda bulunur. Ekstra bağlantı noktalarının kaldırılması nedeniyle, yeni noktayı öncekine bağlayan bir çizgi görünecektir. Bir kez İlk bağlantı noktasını oluşturmak için öndeki nesnenin kenarına tıklayın. Sonunda, ana Nesneyi çevreleyen bir anahat oluşturmak için bu bağlantı noktalarını kullanmak isteyeceksiniz.

Aşama 3: Anahat oluşturmak için, ilk bağlantı noktanıza ulaşana kadar Nesnenin kenarına yakın bir yere tıklayın. Başladığınız yere geri dönmek için ön plan nesnesinin tüm taslağını tıklayın. Kenara mümkün olduğunca yakın durursanız, Illustrator, tıklamalarınızı hassasiyet için ince ayar yapmanıza yardımcı olur.

Anahattı tamamlamak için ilk bağlantı noktasını bir kez daha tıklayın. Noktalı bir tasarım artık Nesneyi çevreliyor.

Saydam Bir Arka Planla Vektörünüzü PNG Olarak Nasıl Dışa Aktarırsınız

Artık sahip olduğunuza göre, vektörünüzü şeffaf bir arka planla dışa aktarmak isteyeceksiniz. Bunu başarmak için tek yapmanız gereken PNG seçenekleri penceresindeki bir ayarın doğru yapıldığından emin olmaktır.

 • Menü çubuğundan Dosya'yı seçin.
 • Dosya menüsünde Dışa Aktar'ın üzerine gelin, ardından Farklı Dışa Aktar'ı seçin.
 • Bir dışa aktarma hedefi seçin ve Dosyanıza bir ad verin.
 • Kayıt türü menüsünden PNG'yi seçin.
 • Dışa Aktar düğmesini tıklayın. PNG Seçenekleri iletişim kutusu açılacaktır.
 • PNG Seçeneklerinin Önizleme bölümünde Arka Plan Renginin Şeffaf olarak ayarlandığından emin olun.
 • Tamam'ı seçin.

Bu, tartışmayı bitirir. Artık PNG resminizi, belirttiğiniz dosya konumunda şeffaf bir arka plana sahip olarak bulabilirsiniz.

Illustrator'da Beyaz Arka Plandan Nasıl Kurtulursunuz?

Kırpma maskenizi oluşturmak için Nesne > Kırpma Maskesi > Oluştur'a gidin ve hem Nesnenizi hem de resmi seçin. Beyaz arka plan, resminizden etkili bir şekilde kaldırılacaktır. Illustrator'ın gri arka planını ortaya çıkarmak için resmi çalışma yüzeyinden uzaklaştırabilirsiniz.

PNG Arka Planını Nasıl Şeffaf Yaparsınız?

Çoğu resimde şeffaf bir alan oluşturabilirsiniz. Şeffaf alanlar yapmak istediğiniz görüntüyü seçin. 

Açılır menüden Resim Araçları > Yeniden Renklendir > Saydam Rengi Ayarla'yı seçin. Görselde saydam yapmak istediğiniz renge tıklayın.

Illustrator Önizlemeyi Neden Bitiremiyor?

Adobe Systems, programlarının çalışması için minimum ve önerilen bilgisayar gereksinimlerini belirlemiştir. Adobe Illustrator'ı sınırlı bellek veya sabit disk alanı olan bir sistemde çalıştırıyorsanız, bilgisayarınız resminizin önizlemesini yapma taleplerini karşılayamayabilir.

 

Başa dönüş: Illustrator'da arka planı kaldır

Arka Plan Illustrator'ı Kaldır

illustrator arka planı kaldır

Arka plan illüstratörleri, web ve baskı projeleri için çekici ve kusursuz arka planlar oluşturmak için profesyonel grafik tasarım dünyasında çalışır. Broşürler ve ürün paketleri gibi promosyon malzemeleri için çeşitli sanat eserleri de oluşturabilirler. Arka plan illüstratörleri genellikle sanatta veya tasarımda bir arka plana sahiptir ve çalışmalarını oluşturmak için genellikle Adobe Photoshop ve Illustrator gibi yazılımları kullanır. Genellikle müşterilerle elektronik veya basılı kopya formatlarında çalışacaklar ve bir projenin çeşitli unsurlarını bir grafik tasarımcıya teslim etmeden önce hazırlayacaklar. Tipik olarak, arka plan illüstratörleri, deneyimleri ve becerileri ile orantılı bir maaş alırlar. Genellikle kısa süreli ödevler üzerinde çalışırlar, bu da sıklıkla farklı türler ve stiller arasında geçiş yaptıkları anlamına gelir. Bu nedenle, bir illüstratörün portföyü, en iyi iş fırsatlarını elde etmek için çeşitli beceriler ve stiller sergilemelidir.

Illustrator'da Arka Planı Kaldırma

Illustrator, illüstrasyonlar ve logolar oluşturmak için harika bir programdır. Ancak, birçok kişi sanat eserlerinden arka plan resimlerini kaldırmakta zorluk çekiyor. Bu kılavuz, Illustrator'da arka planları nasıl kolayca kaldırabileceğinizi gösterecektir. Illustrator'da bir arka planı kaldırmak için önce değiştirmek istediğiniz resmi açın. Ardından, Arka Planlar paneline tıklayın ve kaldırmak istediğiniz resmi seçin. Son olarak, araç çubuğundan Arka Planı Kaldır seçeneğini seçin.

Illustrator'da Arka Planı Kaldırma

Adobe Illustrator'da bir görüntüden arka planı kaldırmak istediğinizde çeşitli araç ve teknikleri kullanabilirsiniz. Bir yol, bir görüntünün arka planını kaldırmak için Kırpma aracını kullanmaktır.

 1. Resminizi Illustrator'da açın ve araç çubuğundan Crow kırpma aracını seçin. Açılan seçenekler panelinde, kırpılan görüntünüz için bir çözünürlük seçin (ör. 72 dpi).
 2. . Seçmeli Kırpma onay kutusunun etkinleştirildiğinden emin olun ve ardından görüntünün kırpmak istediğiniz alanı çevresinde bir kutu sürükleyin. Kırpma imlecinin aktif kısmı artı işaretine dönüşerek resminizi hassas bir şekilde kırpmanıza olanak tanır.
 3. . Kırpmayı tamamladığınızda, seçenekler panelinde Tamam'a tıklayın. Kırpılan resminiz, kullanıma hazır olarak belge penceresinde görüntülenecektir.

Image Illustrator'dan Arka Planı Kaldırma

Adobe Photoshop ve GIMP gibi görüntü düzenleyiciler, görüntülerden arka planları kaldırmak için çeşitli araçlar sunar. İşte deneyebileceğiniz üç yöntem:

 1. Degrade Aracını kullanın: Degrade araç çubuğu düğmesini (kaydırıcının üstünde) tıklayın ve basılı tutun ve degradenin yönünü ve miktarını değiştirmek için yukarı veya aşağı sürükleyin. Bir arka planı tamamen kaldırmak için degrade köşelerden birine tıklayıp basılı tutun ve silin.
 2. . Katman Maskelerini Kullanın: Menü çubuğundan Katman > Yeni Maske'yi seçin veya Ctrl+J (Windows) veya Command+J (Mac) tuşlarına basın. Tüm katmandan bir arka planı kaldırmak için, katmanın kenarındaki beyaz arka planı tıklayın ve tutmak istediğiniz alanları boyamak için Fırça Aracını kullanın. Yalnızca belirli alanlardan bir arka planı kaldırmak için Seçim Aracını kullanın ve bu alanların etrafına dikdörtgen veya çokgen bir maske çizin.
 3. . Sıvılaştır'ı kullanın: Bir Gauss bulanıklaştırma efekti kullanarak arka planları kaldırmak için Filtre > Sıvılaştır > Bulanıklaştır > Arka Plan'ı seçin. Bu filtreyi ayrıca, örneğin kenarları bulanıklaştırarak veya görüntünün daha fazlasını kaplayacak şekilde büyüterek arka planları deforme etmek için de kullanabilirsiniz.

Illustrator ile BG'yi Kaldırın

Grafik tasarım dünyasında kullanılan en çok yönlü araçlardan biri Adobe Illustrator'dır. Burada size Adobe Illustrator'da fotoğraflardan arka plan grafiklerinin nasıl kaldırılacağını göstereceğiz.

Illustrator SSS'lerinde Arka Plan Nasıl Kaldırılır

Illustrator'da arka planı nasıl şeffaf hale getiririm?

Bir Illustrator dosyasının arka planını saydam yapmanın birkaç yolu vardır. Bir yöntem, Farklı KAYDET iletişim kutusunda bulunan Saydamlık panelini kullanmaktır. Saydamlık panelinde, arka plan görüntüsünün bir katmandan diğerine geçişini değiştirmek için kullanılabilecek üç farklı seçenek (Şeffaflık, Alfa ve Atma) bulunur. Arka planı şeffaf hale getirmenin başka bir yolu da Dosya > Web için Kaydet'i seçmek ve ardından şeffaf arka planınızı tutacak dosya için bir URL girmektir. Bu, dosyayı otomatik olarak bir .web uzantısıyla kaydeder; daha sonra Dosya > Tarayıcıda Aç'ı seçerek web tarayıcınızda açabilirsiniz.

Illustrator'da bir nesne arka planını nasıl kaldırırsınız?

Illustrator ile, nesneyi seçip ardından arka planı seçmek için Nesne Seçici aracını kullanarak bir nesne arka planını kaldırabilirsiniz. Daha sonra Sil tuşu ile arka planı silebilirsiniz.

Illustrator'da bir görüntüden beyaz arka planı nasıl kaldırırım?

Bir görüntünün arkasında beyaz bir arka plan varsa, Illustrator'ın Saydamlık panelini kullanarak arka planı kaldırabilirsiniz. Bunu yapmak için önce belgenizdeki resmi seçin ve ardından durum çubuğunun sağındaki küçük üçgene tıklayarak Saydamlık panelini açın. Bu, seçili nesne için Illustrator'ın tüm saydamlık ayarlarını görüntüler. Ardından, panelin altındaki onay kutularından herhangi birinin seçimini kaldırın ve ardından Tamam'a tıklayın. Bu, değişikliklerinizi kaydeder ve belgenizdeki saydamlık özelliklerini kullanan diğer nesneleri otomatik olarak saydamlaştırır.

Daha Fazla Keşfetmek

shopify banner tema boyutu
İpuçları & Hileler

Shopify Basit Tema Banner Boyutu

  Shopify Simple Theme Banner Boyutu Shopify Simple Theme banner'ınızın boyutunu değiştirmek istiyorsanız birkaç kolay adım vardır.

shopify vs woocommerce
İpuçları & Hileler

Shopify veya WooCommerce Kullanmalı mıyım?

  Shopify veya WooCommerce Kullanmalı mıyım Küçük bir işletme sahibi olarak, şüphesiz e-Ticaret platformunuz için iki rakip seçeneğiniz vardır: Shopify ve WooCommerce.

tr_TRTurkish