Giriş yapmak / Üye olmak

Bir Profesyonel Gibi Noel ve Peri Işıkları Nasıl Fotoğraflanır

Bir Profesyonel Gibi Noel ve Peri Işıkları Nasıl Fotoğraflanır

Bu gönderiyi paylaş

Arka Plan Kaldırıcı

AYLIK ÖDEME YAPMAYIN!

$59 Ömür Boyu Anlaşma

Bir Kez Öde - Ömür Boyu Erişim Alın

 

Büyük yemekler, Noel ve tatil kartları seli, aile anları, süslemeler, hediyeler ve bir sürü fotoğraf anlamına gelen tatil sezonu. Size vermeye devam eden bilgi armağanını vermeye geldik. Bu yüzden lütfen bir fincan kakao alın ve iç ve dış mekan sahneleri için Noel ışıklı arka plan fotoğrafçılığı ipuçlarımızı okuyun.

Noel ışık fotoğraflarının çoğu neredeyse aynıdır. Binaların ve ağaçların zifiri karanlık bir arka plana karşı küçük ışıkları var (muhtemelen çok uzakta). Güneşin tüm ışığı tüketmesini istemediğiniz için akşama kadar beklemek mantıklıdır ve sonuçta ışıklar karanlıkta en iyi şekilde görünür.

Dışarısı zifiri karanlık olduğunda pozlama sorunlu hale gelir. Kameranız ışıkları veya ışıkların çevresini düzgün bir şekilde ortaya çıkarabilir. Kamera ışıkları ortaya çıkarırsa, uzayda yüzüyor gibi görünecekler. Işıklar, çevreye maruz kaldıklarında neredeyse renksiz olacak şekilde tamamen yıkanacaktır.

Noel'iniz için Resimlerdeki Arka Planı Nasıl Kaldırırsınız? 

Tamamen şeffaf görüntüler yapmak istiyorsanız, ClickMajic kullanmak için doğru araçtır.

Noel fotoğraflarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak ipuçları

  • Ürününüzü listeye ekleyin (sürükle ve bırak)
  • Arka planı Ürününüzden kaldırırken AI'nın sizin için ağır işi yapmasına izin verin.
  • Yüksek çözünürlüklü fotoğrafınız bilgisayarınıza kaydedilmelidir.
  • Harika! 5 saniyeden kısa bir süre içinde Ürününüzün arka planını kaldırdınız.

Ek olarak, toplu bir logo arka plan temizleyici ve ürün resmi arka plan API'si sunuyoruz.

1. Alacakaranlık veya alacakaranlıkta fotoğraf çekin

Ortam ışığı, birkaç dakika boyunca sürekli yapay aydınlatmayı mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır. Düz siyahlığın aksine, gökyüzünün ve çevrenin güzel ortam renklerinin yanı sıra çok daha fazla fotoğraf dokusunu görebileceksiniz. Gökyüzü için poz vermek yerine, ışıklar için poz verin. Sonuç olarak, gökyüzünün ortam ışığı, ışıkları tamamlayarak odağınızı korumanıza olanak tanır.

2. Hızlı hareket edin

Bir gün batımını fotoğraflamaya çalıştıysanız, ışığın ne kadar hızlı değiştiğini bilirsiniz. Gün batımı ve akşam karanlığı arasındaki her dakika, biraz farklı aydınlatma koşulları getirir. Ortam ışığı, birkaç dakika boyunca sürekli yapay aydınlatmayı mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır.

3. Akkor beyaz dengesi için gidin

Kameranız buna Tungsten diyor ama aynı şey. Fotoğrafını çektiğiniz ışıklar büyük olasılıkla akkor ampuller olduğundan, Ampul ayarı renklerini doğru bir şekilde verecektir.

Pozlama Telafisi Nasıl Değiştirilir

1. Farklı bir çekim moduna geçin.

Üç moddan birini seçin: P, Av veya Tv.

2. İstediğiniz poz telafisini seçin. Pozlama telafisi düğmesine basarken elektronik kadranı çevirin. Kadranı sağa çevirmek pozitif dengeye neden olurken, sola çevirmek negatif dengelemeye neden olur.

3. Pozlama telafisinin değerini doğrulayın.

Arkadan LCD ekran, ayarlanmış olan poz telafisi değerini kontrol edin. Efekt istediğiniz gibi değilse değeri değiştirin.

Daha fazla ışığa ihtiyacınız varsa pozlama süresini artırın (yavaş deklanşör hızı)

ISO'yu artırmak yerine bunu deneyin. Bu, daha yüksek bir ISO'nun getireceği greni önler ve uzun pozlama, ışık gösterisinin tüm ihtişamını yakalar. Ancak, fotoğrafınızı bulanık hareketli nesnelere (çocuklar, uçan ren geyiği, rüzgardaki ağaçlar) maruz bıraktığını belirtmekte fayda var.

Bir Noel Ağacına Dikey Işıklar Nasıl Koyulur

Noel ağacı ışıklarını dikey olarak asmak, birkaç yıldır dolaşan bir trend. Işıkların dallar tarafından daha az örtülmesi ve daha görünür olması nedeniyle, bu yöntem ağacın parlak bir şekilde parlamasını sağlar. Ayrıca, tatiller bittiğinde onları alt etmek çok daha kolay!

  • Işıklarınızın fişsiz ucuyla ağacın tepesinden veya altından başlayın ve ışıkları bir dikiş gibi dikey olarak yerleştirin.
  • Ağacın tepesine veya altına her ulaştığınızda, tüm ağacın etrafında yanlamasına bir “S” deseni oluşana kadar ışıkları diğer yöne çevirin.
  • Işığı yansıtmaya ve derinlik eklemeye yardımcı olması için merkeze ışıltılı süsler asın.

Evde Rüya Gibi Otoportreler Çekin

Peri ışığı fotoğrafçılığında çeşitli unsurlar kullanılabilir. Peri ışıklarınız yeterince parlak değilse, yüzünüzü daha görünür kılmak için başka bir ışık kaynağı kullanmak. Bu çekim sırasında yüzüme sıcak bir ışıltı vermek için bir maytap kullandım. Yüzüm ve arka planın daha soğuk tonları arasında bir kontrast yaratmak.

Peri ışıklarıyla diğer insanları veya nesneleri fotoğraflamadan önce aynanın önünde pratik yapın. Yüzünüzü aydınlatmak ve arka planınızı oluşturmak için hayal gücünüzü kullanın. Bu alıştırmalar, daha iyi bir otoportre fotoğrafçısı olmanıza yardımcı olacaktır. Size peri ışıklarıyla nasıl fotoğraf çekileceğini öğretecekler ve fotoğraf çekiminizden önce özgüveninizi artıracaklar.

Peri ışıklarıyla nasıl güzel fotoğraflar çekilir?

Eğer yoksa, sabit bir yüzey yeterli olacaktır. Kameranızı bir masaya veya bir sandalyenin koluna koymayı düşünün. Düşük ışık koşullarında, bir tripod ve düşük bir deklanşör hızı kullanmak, daha keskin çekimler yapmanıza yardımcı olacaktır. Peri ışıklarının ışıltısını ve parıltısını yakalamak.

Daha Fazla Keşfetmek

shopify banner tema boyutu
İpuçları & Hileler

Shopify Basit Tema Banner Boyutu

  Shopify Simple Theme Banner Boyutu Shopify Simple Theme banner'ınızın boyutunu değiştirmek istiyorsanız birkaç kolay adım vardır.

shopify vs woocommerce
İpuçları & Hileler

Shopify veya WooCommerce Kullanmalı mıyım?

  Shopify veya WooCommerce Kullanmalı mıyım Küçük bir işletme sahibi olarak, şüphesiz e-Ticaret platformunuz için iki rakip seçeneğiniz vardır: Shopify ve WooCommerce.

tr_TRTurkish