Giriş yapmak / Üye olmak

PNG'nin Arka Planını Nasıl Şeffaf Yaparsınız?

PNG'nin Arka Planını Nasıl Şeffaf Yaparsınız?

Bu gönderiyi paylaş

Arka Plan Kaldırıcı

AYLIK ÖDEME YAPMAYIN!

$59 Ömür Boyu Anlaşma

Bir Kez Öde - Ömür Boyu Erişim Alın

 

Saydam bir arka plan oluşturmak için bu kılavuzda şeffaf PNG'leri ve bir resmin/logonun arka planının nasıl şeffaf hale getirileceğini ele alacağız.

NS ClickMajic AI Background Remover, görüntü arka planlarını kaldırmayı basitleştirmek için geleneksel arka plan kaldırma tekniklerinin ötesine geçer, özellikle şeffaf PNG arka plan resimleri. Bu AI Background Remover, milyonlarca eşleştirilmiş fotoğrafla öğrendikten sonra konuyu doğru bir şekilde belirleyebilir. Arka plan kaldırıcı daha sonra PNG görüntüsünün arka planını kaldırır manuel müdahaleye gerek kalmadan.

  1. Otomatik Arka Plan Kaldırıcımıza erişin ve “Fotoğraf yükleniyor" başlamak.
  2. Ürün resminizi bu araca yüklemek için tıklayın veya sürükleyip bırakın ve ardından “Devam”ı tıklayın.
  3. “İşlemeye Başla”ya basın ve bittiğinde sonucu indirin. Arka plan sorunsuz bir şekilde halledilir. 

Tasarım ekibiniz artık görsellerinizin son halini size teslim etmeye hazır. ClickMajic ayrıca görüntü arka planlarını toplu olarak kaldırmak için bir API'ye sahiptir.

Şeffaf PNG Arka Planı Nedir?

PNG, arka plan rengi olmayan bir görüntü dosyası biçimi türüdür. Renk beyaz olsa bile, çoğu görüntü belirli sayıda pikseli kapsar ve hepsinde renk bulunur. Saydam bir arka planın arka plan piksellerinde hiçbir şey yoktur, bu da arkasında ne olduğunu göstermesine izin verir.

PNG vs JPG vs GIF

PNG, web sitenizde kullanabileceğiniz çeşitli resim biçimlerinden biridir ve muhtemelen en aşina olduğunuz biçim değildir. Bununla birlikte, faydalıdır ve onunla tanışmalısınız. 

Küçük dosya boyutları nedeniyle JPG'ler web sitelerindeki resimler için popüler bir seçimdir. Bu dosya biçimi, web sitenizin daha hızlı ve hatasız yüklenmesini sağlar. JPG'ler saydam arka planları desteklemez ve sıkıştırıldığında görüntü kalitesini kaybeder.

Şeffaf bir görüntüye veya inanılmaz derecede net, net çizgilere sahip bir şeye ihtiyacınız olduğunda, PNG'ler gitmenin yoludur (çizgi çizimi veya diğer ikonik grafikler gibi).

Bir GIF başka bir seçenektir. GIF dosyalarında saydam arka planlar mümkün olsa da, GIF yerine PNG kullanmanın bazı avantajları vardır. PNG'ler daha iyi sıkıştırmaya sahip olduğundan görüntü boyutu daha küçüktür. Ayrıca, GIF'ler yalnızca bir şeffaf rengin belirtilmesine izin verir. PNG'lerde şeffaflık seçenekleri daha iyidir.

Bazı durumlarda, her dosya türü en iyi seçenektir. Yüksek kontrast gerektirmeyen temel çevrimiçi görüntülerin çoğu, JPG'ler kullanılmalıdır. Saydam bir arka plana veya yüksek kontrasta ihtiyaç duyan herhangi bir görüntü PNG olarak kaydedilmelidir. Animasyonlu görüntüler için GIF'ler kullanılmalıdır.

PNG Görüntülerini Şeffaf Yapmak İçin En İyi Uygulamalar 

1. Ultimate Fotoğraf Karıştırıcı/Karıştırıcı

Kaynak: httpswww.microsoft.comen-uspultimate-photo-blender-mixer9nht9njg3849activetab=pivotoverviewtab

Değerlendirme: 4.8

Dosya boyutu: 21 MB

Gereksinimler: Android 4.1 ve üstü

Ultimate Photo Blender/Mixer uygulaması, görüntü arka planını kaldırarak iki veya daha fazla resmi üst üste bindirebilir. Çarpıcı çerçeveler ve bir kolaj oluşturucu ile galeriden veya canlı bir görüntüden günlük fotoğraflarınızı karıştırın ve eşleştirin. Uygulama, çift pozlama, karıştırma ve çoklu pozlama gerçekleştirmenize olanak tanıyan ve düzinelerce harika efekt uygulayan profesyonel bir fotoğraf efektleri aracı içerir. Fotoğraflarınıza benzersiz bir görünüm kazandırmak için bir karıştırıcı, düzenleyici, görüntü geliştirici, fotoğraf efektleri, kaplamalar, yön ayarları, çok çeşitli kenarlıklar, çerçeveler, çıkartmalar ve diğer özellikler dahildir.

2. Arka Plan Silgisi

Değerlendirme: 4.6

Dosya boyutu: 3.3MB

Gereksinimler: Android cihaza göre değişir

Background Eraser, fotoğrafları kesmek ve görüntüleri şeffaf hale getirmek için arka plan silme aracını kullanmanıza izin veren harika bir uygulamadır. Kolajlar oluşturmak ve farklı görüntüleri ve logoları diğer görüntülerin üzerine bindirerek anında birleştirmek için kullanabilirsiniz. Uygulamanın iki modu vardır: benzer pikselleri otomatik olarak silen otomatik ayıklayıcı ve bir görüntünün saydam yapmak istediğiniz nesnesini veya bölgelerini seçmek için mavi ve kırmızı işaretler kullanmanıza olanak tanıyan manuel ayıklayıcı silgi. Görüntü arka planını kaldırmak için görüntünün çevresindeki alanları tam olarak belirlemek için yakınlaştırabilirsiniz.

3. Şeffaf Fotoğraf Çerçeveleri

Değerlendirme: 4.0

Dosya boyutu: 7.6MB

Gereksinimler: Android 4.0.3 ve üstü

Başka bir arka plan kaldırma uygulaması olan Şeffaf Fotoğraf Çerçevesi, hem arka planı hem de şeffaf arka plana yerleştirmek istediğiniz fotoğrafı seçmenize olanak tanır. Uygulama, yeni görüntüyü eskisinin üzerine yerleştirir ve onları birleştirerek sanki hiç ayrılmamış gibi görünmesini sağlar. Uygulama, çok çeşitli çerçeveler, HD arka planlar ve diğer özellikleri içerir. Yakınlaştırma, yönlendirme, görüntü metni düzenleme, boyut, renk ve yazı tipi değişiklikleri dahil olmak üzere görüntüyü düzenlemek için birçok araç mevcuttur.

Arka Planı Olmayan Bir Görüntü Nedir?

PNG formatı, arka plan rengi olmayan bir görüntü dosyası türüdür. Çoğu görüntü, beyaz olsa bile tüm piksellerinde renge sahiptir ve belirli sayıda pikseli kapsar. Saydam bir arka planın arka plan piksellerinde hiçbir şey yoktur, bu da arkasında ne olduğunu göstermesine izin verir.

Şeffaf Resim Nedir?

İçinden görülebilen görüntüler saydam görüntüler olarak bilinir. Onu ve altında ne olduğunu görüyorsun. Örneğin, bir kişi örneğin ince beyaz bir gömlek giyer. Renkler birbirine karışıyor. Tamamen şeffaf bir arka plan genellikle şeffaf bir arka plan olarak adlandırılır.

Daha Fazla Keşfetmek

shopify banner tema boyutu
İpuçları & Hileler

Shopify Basit Tema Banner Boyutu

  Shopify Simple Theme Banner Boyutu Shopify Simple Theme banner'ınızın boyutunu değiştirmek istiyorsanız birkaç kolay adım vardır.

shopify vs woocommerce
İpuçları & Hileler

Shopify veya WooCommerce Kullanmalı mıyım?

  Shopify veya WooCommerce Kullanmalı mıyım Küçük bir işletme sahibi olarak, şüphesiz e-Ticaret platformunuz için iki rakip seçeneğiniz vardır: Shopify ve WooCommerce.

tr_TRTurkish