Giriş yapmak / Üye olmak

2021 İçin En İyi E-Ticaret Görüntüleri En İyi Uygulamalar Kılavuzu | Ürün Resimleri Optimizasyon İpucu

e-ticaret ticari fotoğrafçılığı - ürünlerin arka planını kaldırma

Bu gönderiyi paylaş

Daha Fazla Satış Yapmanıza Yardımcı Olan En İyi E-Ticaret Görselleri En İyi Uygulamaları

Bir ton araştırma yaptınız ve anahtar kelimeleri aldınız ve kopyaladınız, ancak doğru fotoğraflara sahip değilseniz, hiç kimse girişinizi tıklamaz. İnsanların satın alma konusunda kendilerini güvende hissetmeleri için görsellere ihtiyacı vardır. 

Salsify buldu 73% müşteri satın almıyor en az üç resim olmadan. Dikkat çekmek, soruları yanıtlamak ve nihayetinde ziyaretçileri alıcılara dönüştürmeye yardımcı olmak için resimleri kullandığınızdan emin olun.

Müşterileri mağazanıza getiren ve onları dönüştüren harika görünümlü fotoğraflar elde edin. Online alışveriş ile hayatımız ışık hızında ilerliyor. E-ticaretiniz için yüksek kaliteli bir ürün imajına sahip olmak, sizden satın alan veya satın alan biri arasındaki fark olabilir, o yüzden doğru yapın!

ClickMajic AI Image Background Removal ile artık ürününüzü çeşitli yüksek kaliteli arka planlarda görüntüleyebilirsiniz. Bu nasıl çalışır!

 1. Ürün resminizi yükleyin (sürükle ve bırakın)
 2. Arka planı logonuzdan kaldırırken AI'nın ağır kaldırma işlemini gerçekleştirmesine izin verin.
 3. Yüksek çözünürlüklü ürün resminizi bilgisayarınıza kaydedin.

5 saniye içinde, artık E-Ticaret Web Siteniz için yüksek kaliteli şeffaf ürün resimleriniz var!

ClickMajic ayrıca ürün resimleri arka planlarını toplu olarak kaldırmak için bir API sağlar.

Ürün resimleri ipucu

Dönüştüren Ürün Fotoğrafçılığı Görüntüleri Nasıl Çekilir

Bir e-ticaret web sitesinde görsel içeriğin değeri göz ardı edilemez. Günümüz dünyasında ürün fotoğrafçılığı, sadece ürün görsellerinden daha fazlasıdır. Şimdi içeriyor video ve etkileşimli 3D gibi daha karmaşık medya arttırılmış gerçeklik. Daha önce somut ürünlerin yaptığı işlevin aynısını sağlamalıdır: müşterilere sunduğunuz ürünü satın alıp almama konusunda karar vermelerine yardımcı olmak.

Rakip Araştırma ve Resimlerinizi Planlama

Ürün fotoğraflarınızı fotoğraflamaya başlamadan önce önceden hazırlanmalısınız. Rakibinizin web sitesine gidin ve hangi resimleri kullandıklarını görün. Yerleşik bir mağazaysa, imajları işe yarayabilir. Yeniyseniz, başlangıç noktası olarak benzer bir stili hedeflemeye çalışın.

Son fotoğraflarınızın mağazanız üzerinde en fazla etkiye nasıl sahip olacağını düşünün. 

Bir sonraki adımda, ham ürün resimlerinizi nasıl oluşturacağınızı gözden geçireceğiz.

Ticari fotoğrafçılık için ham görüntülerinizi oluşturma

Her ürünü yeterli ayrıntıda ve en iyi ışıkta gösterecek şekilde “ham” fotoğraflar çekebilir ve aynı zamanda gerekli post prodüksiyon çalışmalarını da azaltabilirseniz çok faydalı olur. 

İpucu: RAW'da çekim yapmak, çekimlerinizde çoğu ayrıntıyı nasıl sakladığınızdır ve bu, daha sonra düzenleme işleminize yardımcı olabilir.

Mümkün olduğu kadar istenen son duruma yakın fotoğraf çekmek, uzun vadede zamandan (ve paradan) tasarruf sağlar.

Acemi bir fotoğrafçıysanız, bu kritik yönlerle başlayın:

Ürün fotoğrafçılığı ve kamera seçimi hakkında bir not: 

Buna göre ürün fotoğrafçılığı rehberiDSLR kameralar neredeyse her zaman akıllı telefon kameralarından daha iyi fotoğraflar çeker, ancak en iyi akıllı telefonların aradaki farkı kapattığı inkar edilemez.

Ürün Aydınlatma ve tutarlılık

Yukarıdakilerden de anlayabileceğiniz gibi, aydınlatma her zaman önemlidir. Aşağıdakiler, aydınlatmanın dikkate alınması gereken temel yönleridir:

 • Yeterli miktarda doğal ışık var mı?
 • Tüm ürün resimlerinizde aynı mı?

İlk öğeyi çözmek için ürün çekim oturumunuzu bir pencerenin kenarına kurun (ışık kameraya bakmamalı veya arkasında olmamalıdır). Ne yaptığınızı bilen deneyimli bir profesyonel değilseniz, yapay aydınlatma kullanmaktan kaçınmak daha iyidir. Genel olarak dış mekan fotoğraflarından uzak durun, çünkü sürekli güneş ışığı tutarlılığı daha da zorlaştırabilir.

Bu bizi denklemin ikinci kısmına götürür. Tüm ürünlerinizde tek tip aydınlatma sağlayın. Müşterileriniz, yan yana karşılaştırmak için öğelerinizin tutarlı bir görünüme sahip olmasını ister. Bunu, ham görüntüyü yakalarken yapmak, post prodüksiyonda daha sonra yapmaktan çok daha kolaydır. Bir mekandaki doğal ışığın yoğunluğunun hızla değişebileceğini unutmayın, bu nedenle fotoğraflarınızı çekmek için fazla beklemeyin.

PROFESYONELLER İÇİN İPUCU: Doğal aydınlatma durumunuz arzuya dönüşüyorsa, bir ışık kutusu seçin (bu kılavuz yardımcı olabilir)

SEO Ooptimizasyon açık ürün fotoğraflarınız 

Görüntü optimizasyonu, genel görüntü kalitesini düşürmeden görüntüleri mümkün olan en küçük dosya boyutunda kaydeder ve sunar. Optimize edilmiş görseller, yalnızca sayfa yükleme sürelerinizi iyileştirmekle ve mağazanıza daha fazla müşteri çekmekle kalmaz, aynı zamanda arama motorlarında daha iyi sıralamanıza yardımcı olur. 

 • Resim Alt metni arama motorlarının çevrimiçi bulunan fotoğrafları yorumlamasının başka bir yoludur. Alternatif metin, bir görüntü düzgün yüklenemediğinde de görüntülenir ve tarayıcıya orada ne olması gerektiğini söyler. Bu, Google ve Bing'deki sıralamanıza yardımcı olacaktır. 
 • Clickmajiks arka plan kaldırma araç, fotoğrafınızın konusunu ayırmanıza ve yarı saydam bir arka plan oluşturmanıza olanak vererek, yeni resminizi birkaç farklı stil ve konumda kullanmanıza olanak tanır; bu, e-ticaret için harikadır. Artık sadece birkaç tıklama ile arka plan fotoğraflarınızı hızlı bir şekilde silebilirsiniz. ClickMajic. Konunuzu renkli bir zemine tamamen farklı bir bağlamda yerleştirin veya yeni bir arka plan oluşturun.
 • Kullanın WordPress eklentisi resimlerinizi hızlandırmak için Optimol ve EWWW görüntü optimizasyonuHer ikisi de resimlerinizi Google'ın daha küçük ve daha hızlı yüklenen WEBP biçimine dönüştürmekte harikadır. Araştırmalar, daha hızlı yüklenen web sitelerinin daha iyi dönüşüm sağladığını göstermiştir.

Ürününüzü Adlandırın Fotoğraf Görüntüleri Tanımlayıcı Bir Şekilde Çekin 

Birçok insan, arama motorlarının resim dosyası adlarını okumadığını varsayıyor, ancak bu doğru değil. Arama motorları resim dosya adlarını okur, bu nedenle dosya adlarınızı arama motoru dostu yapmak önemlidir. 

Bu şekilde, arama motorları görsellerinizi daha kolay bir şekilde tarayabilir ve bunları sitenizdeki içerikle ilişkilendirebilir. Kullandığınız dosya adlarının arama motoru dostu olmasını sağlamak için atabileceğiniz bazı kolay adımlar şunlardır:

 1. – Dosya adlarınızın resimdekilerle alakalı olduğundan emin olun
 2. – Dosya adı ve alt etiketi olarak gerçek görüntü adını kullanın
 3. – Dosya adlarınızda spam içerikli terimler kullanmayın (aynı anahtar kelimeleri tekrarlamak, onları arama motorları için daha alakalı hale getirmez!)

ana ürün görsellerinde seo optimizasyonu

Yüksek Çözünürlüklü ticari fotoğrafçılık Görüntü çekimi, 2021'de! 

Bulanık ürün resimleri artık geçmişte kaldı.

E-ticaret ürün resimleri için büyük resim çözünürlüğü kullanmanın yararı, mobil cihaz kullanan müşterilerin çoğunun Retina ekranlara sahip olmasıdır. Görüntü çözünürlüğü yüksek olduğunda görüntünün kalitesini ve netliğini artırırsınız. Müşteri ürünü yüksek çözünürlükte gördüğünde, onları satın almaya ikna etme şansınız çok daha yüksektir. Görüntü çözünürlüğü keskin değilse, müşteriler kendilerine teslim edilen üründe hayal kırıklığına uğrayacaktır.

PROFESYONELLER İÇİN İPUCU: Müşterileriniz yakınlaştırdığında görüntünüzün keskin kalması için en az 1920 piksel genişliğinde bir minimum çözünürlük önerilir.

Farklı ürün görsel dosyası türlerinin faydaları WEBP, PNG, JPEG

PNG, ürün resimleri için en iyi dosya türüdür. PNG'ler kayıpsız görüntü verilerini depolayabilir. Öte yandan JPEG'ler kayıplıdır. Genel olarak PNG, aşağıdakiler için en iyi dosya türüdür. ürün fotoğrafçılığı şeffaflığı ve sıkıştırması nedeniyle görüntüler. Ancak, büyük miktarda potansiyel olarak saydam piksel gerekli olmadığında, JPEG formatı daha verimli olabilir. Animasyon ve diğer dinamik efektler de GIF kullanarak web'de daha iyidir. Ek olarak PNG, sıkıştırması nedeniyle basit görüntüler için daha verimli olabilir.

WebP ürün resimleri JPEG görüntülerden yaklaşık 33% daha fazla veri kaydeden yeni bir görüntü formatıdır. WebP'nin geliştirilmiş kodlama verimliliği sayesinde veri azaltma mümkündür. JPEG yerine WebP kullanmayı seçerek, kaliteyi önemli ölçüde etkilemeden maliyetlerden tasarruf edebilirsiniz.

Bu yeni formatla, bant genişliği maliyetlerini önemli ölçüde azaltmayı bekleyebilirsiniz. Ek olarak, daha hızlı yükleme süreleri, ziyaretçilerinizin sitenizi nasıl algıladığını iyileştirmenize yardımcı olacaktır. Son olarak, Google'dan daha alakalı arama sonuçları, sitenize daha fazla trafik çekmenize yardımcı olacaktır.

PRO İPUCU: Resimlerinizi PNG formatında kaydedin, WordPress eklentileri (EWWW veya Optimole) PNG'lerinizi otomatik olarak WEBP formatına dönüştürecektir.

Yalnızca Ürün Görselleri.

Yalnızca ürün fotoğrafları, ürününüzü tüm açılardan mümkün olan en iyi ışıkta sunmayı amaçlar. Genellikle, ürün yelpazeniz boyunca tek tip bir görünümün korunmasına yardımcı olan beyaz bir zemine karşı alınırlar.

Ürün sayfanız için idealdir ve mallarınızı bir bakışta tanımlayın. Web sitesi ziyaretçilerini bir satın alma işlemini tamamlamaya yönlendirmek onların sorumluluğundadır. Popüler inanışın aksine, ürün sayfanızın yalnızca bir veya iki değil, en az bir düzine fotoğrafa ihtiyacı vardır.

Bunların çoğu, ürününüzün duygusal bağlarını güçlendirmek için iyi bir ölçü için atılmış bir veya iki bağlam içi çekimle birlikte yalnızca ürün fotoğrafları olmalıdır. Yalnızca ürün resimleri, çok daha yüksek bir oranda dönüşüm sağladıklarından, genellikle ürün sayfaları için en iyi seçimdir.

ürün fotoğraf çekimlerinde dijital analizler yapın

Ürün Fotoğrafçılığı Resimlerinizi Daha İyi Optimize Edin

ticari fotoğrafçılar - arka planları kaldırın

 1. Sayfa hızı – büyük resimler web sitenizi yavaşlatabilir ve yanıt vermeyebilir. Kullanıcılarınızın kısa bir dikkat süresi vardır ve çekimlerinizi optimize etmek, hızlı bir şekilde yüklenmesini sağlamak için uzun bir yol kat edecektir.
 2. Herhangi bir web sitesinin son kullanıcısı olarak, temel alınan kodun işleyebilmesi için bir sayfada uzun süre beklemek zorunda kalmaktan daha can sıkıcı bir şey yoktur. Bu sadece sinir bozucu olmakla kalmaz, aynı zamanda sitenizin içeriğiyle etkileşim kurma olasılığımızın çok daha düşük olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, bir tasarımcı veya geliştirici veya her ikisi olarak sizin için nasıl yapılacağını bilmek çok önemlidir. ürün resimlerinizi optimize edin sitenizde daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaratmak ve onların hız beklentilerini karşılamak için.
 3. Görsel optimizasyonu, görsellerinizin Google'da görsel aramalarında sıralamasını sağlamaya yardımcı olur. Bu, sitenizin genel SEO'su (arama motoru optimizasyonu) için faydalı olacaktır. Ayrıca sayfa hızı, Google'ın arama algoritmasının ayrılmaz bir parçasıdır ve görsel optimizasyonu, yavaş bir siteye sahip olmanın organik arama cezalarından kaçınmanıza yardımcı olabilir.İpucu

 

 

Daha Fazla Keşfetmek

shopify banner tema boyutu
İpuçları & Hileler

Shopify Basit Tema Banner Boyutu

  Shopify Simple Theme Banner Boyutu Shopify Simple Theme banner'ınızın boyutunu değiştirmek istiyorsanız birkaç kolay adım vardır.

shopify vs woocommerce
İpuçları & Hileler

Shopify veya WooCommerce Kullanmalı mıyım?

  Shopify veya WooCommerce Kullanmalı mıyım Küçük bir işletme sahibi olarak, şüphesiz e-Ticaret platformunuz için iki rakip seçeneğiniz vardır: Shopify ve WooCommerce.

tr_TRTurkish